آشنایی با اصول پرواربندی گاو و گوساله

پرواربندی گاو و گوساله راهی مناسب و اقتصادی برای پرورش و تولید گوشت و سایر فراورده های دامی به شمار می آید. با افزایش جمعیت و به دنبال آن افزایش تقاضا برای محصولات دامی شیوه های سنتی جای خود را به روش های پرورش نوین دادند. پرواربندی گاو و گوساله راه مناسبی جهت تامین پروتئین حیوانی در سطح وسیع می باشد. در روش پرواربندی گوشت دام به دلیل ذخیره شدن چربی در بافت های عضلانی بسیار ترد و خوشمزه می باشد البته بایستی توجه داشت مدت زمان پرورابندی طولانی تر از حد استاندارد نشود. به منظور پرواربندی دام مانند گاو بایستی گوساله ها قبل از 5 ماهگی جهت نگهداری و پرواربندی جدا شده و این گوساله ها را در مدت زمانی مشخص به وزن بالاتر رساند. عوامل بسیاری در پرواربندی دام اثر گذار می باشند که از آن جمله می توان به نوع و سن دام، سن کشتار، تغذیه و نوع نگهداری از دام و تخصص، دانش و تجربه دامپرور اشاره نمود.

عوامل موثر در پرواربندی گاو و گوساله

پرواربندی گاو و گوساله به عوامل مختلفی بستگی دارد، نوع گاو و سن کشتار از فاکتورهای تعیین کننده به شمار می آیند. گاو های گوشتی، گاوهای شیری حذفی و گاوهای دوکاره انواع گونه های پرورشی این دام می باشد. میزان تغذیه و کیفیت تغذیه گاو تاثیر بسزایی در رشد و نمو آن دارد. پرواربندی دام با توجه به نژاد، نوع پرورش و مراحل تولید در سنین مختلفی انجام می شود. برای پرواربندی گوساله های شیری سن 3 تا 5 ماهگی، برای گوساله های نر جوان سن 8 تا 12 ماهگی که سریعا پس از شیر گرفتن پرواری می شوند، گوساله هایی که تغذیه آن ها در ابتدا خوب بوده و در فصل زمستان تغذیه ای با کیفیتی نداشته اند سن 24 تا 30 ماهگی، گاوهایی که در مرتع تغذیه می کنند نیز در سن 3 تا 4 سالگی پروار می گردند.

انواع پرواربندی گاو و گوساله
انواع پرواربندی گاو و گوساله

اهمیت تغذیه و مسایل بهداشتی در پرواربندی گاو و گوساله

پرواربندی گاو و گوساله نقش موثری در پیشگیری از ابتلای دام به بیماری های واگیر دار داشته چرا که در این روش گوساله ها در جایگاه های اختصاصی قرار می گیرند. در پرورش گاو و گوساله توجه به مسایل بهداشتی و تغذیه ای بسیار مهم است از جمله بیماری های رایج در گوساله می توان به عفونت خونی حاد، ذات الریه و اسهال معمولی گوساله اشاره کرد. می توان گفت حساس ترین مرحله در پرورش این دام نگهداری و مراقبت از گوساله ها در مدت زمان شیرگیری تا یک سالگی می باشد. در پرواربندی دام بحث تغذیه بسیار حایز اهمیت بوده از این رو در انواع پرواربندی گاو و گوساله نیز توجه به این مسئله امر مهمی به شمار می آید. در پرواربندی گوساله های شیری بایستی از شیرهای دارای میزان کم تر آهن استفاده نمود. همچنین برای لذیذتر شدن گوشت این دام بهتر است چربی شیر مورد استفاده برای تغذیه زیاد باشد. برای پرواربندی گوساله های نر جوان جهت رشد سریع مواد متراکم به عنوان مواد تغذیه ای کاربرد دارند که در این شرایط گوساله ها از 9 ماهگی تا بعد از یک سالگی آماده کشتار می شوند. در پرواربندی گوساله های بالغ از ابتدای تولد تا انتهای دوره شیرخوارگی تماما از شیر مادر استفاده می شود. یکی از مواردی که در پرورش و پرواربندی گاو و گوساله مطرح می باشد واکسیناسیون دام ها می باشد که بایستی حتما تمامی این موارد تحت نظارت و با مشورت دامپزشک انجام گیرد.

تغذیه دام پرواربندی شده
تغذیه دام پرواربندی شده
  • daamino1984
  • شهریور ۱۰, ۱۳۹۸
  • 2929 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X